Hardware Eurasia Sektörün Ticaret Platformu Olmaya Hazırlanıyor

Hardware Eurasia İstanbul Hırdavat Fuarı 1-4 Nisan 2021 tarihlerinde Reed Tüyap A.Ş. tarafından Hırdavat Sanayici ve İşadamları Derneği (HISİAD) işbirliğinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Hırdavat Sektörü Tek Çatı Altında Birleşiyor

Türkiye’de yaklaşık 14 bin firmanın faaliyet gösterdiği hırdavat sektörü, Hırdavat Sanayici ve İşadamları Derneği (HISİAD) çatısı altında ilk defa birleşiyor. Yaklaşık 650 bin kişiye istihdam sağlayan sektör Mayıs ayında kurulan HISİAD ile birlikte ilk kez resmi bir temsiliyet gücü kazanıyor.

Sektör 8 Milyar Dolar İhracat Hedefliyor

Hırdavat Sanayici ve İşadamları Derneği (HISİAD) çatısı altında ilk kez birleşen, yaklaşık 14 bin firmanın faaliyet gösterdiği hırdavat sektörü 7 milyar dolarlık ihracat hacmine sahip. Sektör 2019 yılı sonunda bu rakamı 8 milyar dolara yükseltmeyi hedefliyor.

Dünya ticaret için TÜYAP’A geldi

Kısıtlar nedeniyle ara verilen ticari fuarlarımızı yeniden yüz yüze gerçekleştirmeye başladık. Tüyap’ın yeni dönemde düzenlediği ilk fiziki fuarı olan 33'üncü Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech 2020’ye yurt içinden ve yurt dışından ilgi oldukça yüksek. Fuar şimdiye kadar 50 ülkeden ziyaretçi ağırladı. Sağlık Bakanlığı’nın tüm yönergelerine uygun düzenlenen fuarlarda “Ticaret İçin Önce Sağlık” ilkesinden yola çıkılarak tüm süreçler 41 yıllık deneyimimiz ile kurgulandı. TÜYAP Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, “Fuarımıza ziyaretçi olarak gelen yerli ve yabancı ilgisinden memnunuz. 50 ülkeden yabancı ziyaretçi, 11 ülkeden Tüyap davetlisi alım heyetleri şuana kadar fuarı ziyaret etti . Her dört ziyaretçiden biri yabancı… Sadece Türkiye'nin değil, yakın coğrafyanın da buluşma noktası olmayı hedefliyoruz” dedi.

Fuarlarda Temassız Dönem Başlıyor

Ekonominin ve ticaretin nabzını tutan fuarlarımız da yeni normal döneme hazır. Dijital çözümler ve uygulamalarla hibrit formunda zenginleştirdiğimiz fuarlarımız tüm paydaşlarımıza temassız fuarcılık deneyimi yaşatmaya hazır.